Lamia Işıl 2003 yılında Ankara Başkent Üniversitesi işletme fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisans egitimini Amerika’da Georgetown Üniversitesinde uluslararası ticaret üzerine tamamlamıştır. Amerika Washington D.C.de Artemel İç ve Dış Yapı Tasarım Şirketler Grubu’nda ” Pazarlama Müdürü” olarak çalışmıştır.

Lamia Işıl , Tasarım çalışmalarına 2005 yılında Amerika’da Washington D.C’de Georgetown Üniversitesi tarafından organize edilen ” Ortadoğu El Sanatları ve Tasarım ” konulu yarışmada Mansiyon ödülüne layık görülmesinin de teşviki ile çeşitli programlara katılmak süretiyle başlamıştır.

2011 yılında ablasi Ebru Ebrus ile birlikte “Lamia Işıl Tasarım”ı Beşiktaş Akaretler yokuşu’nda açarak yeni bir marka yaratma konusunda ilk adımı atmış olup bu konuda başarılı olmaya kararlıdır. Konut ve bina içi ışıklandırma ünitelerinin imalatı sektöründe 1971 yılından beri faaliyet göstermekte olan aile şirketi Avi Ltd. ile stratejik ortaklık kurarak, titiz, sabırlı ve yetenekli ellerden çıkan ışıklandırma ürünlerine Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğuda yeni ufuklar açmayı amaçlamıştır. Aile şirketi olarak yurtdışında toplamda 60, yurtiçinde toplamda 100 bayiileri mevcuttur.

Bu faaliyetlerin yanısıra, Tasarım mağazasında Halı, Antika İpek Halı, Tablo, Gümüş, Antika Eşya; Osmanlı Halı ve El Sanatları ürünlerini de sergileyerek meraklılarına ulaşmasına çalışmaktadır.

2016 tarihinde; Beşiktaş Çırağan caddesi üzerinde ve Shangri- La Otel Beşiktaşta “Lamia Işıl Tasarım” ın şubelerini açmıştır.

 

Free WordPress Themes, Free Android Games